Haberler

07 Şubat 2020

Ordu Üniversitesi ve Olam Progıda Arasında Protokol İmzalandı

Ordu Üniversitesi ve Progıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında tarımsal faaliyetlerde bulunan bölge halkının gelişmesine katkı sunmak amacıyla yapılacak ortak projelere ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Ordu Üniversitesi ve Olam Progıda Arasında Protokol İmzalandı

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine; Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahsin Tonkaz ve Prof. Dr. Niyazi Taşçı, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sami Güler, Olam Progıda Genel Müdürü Hakan Karakaş, Global Sürdürülebilirlik Müdürü Burcu Türkay ve Olam Progıda sürdürülebilirlik ekibi katıldı.

Protokolü Ordu Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Progıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş. adına ise Hakan Karakaş imzaladı.

Protokol ile bölgede özellikle fındık tarımıyla geçimini sağlayan halkı bilinçlendirmek ve sağlıklı koşullarda üretim yapmalarını destekleyici faaliyetlerde bulunmak amaçlanıyor. Bölgeye mevsimlik olarak çalışmaya gelen ailelerin çocuklarının eğitimine ve gelişimine katkı sağlayacak kurs ve sosyal etkinliklerin de düzenlenmesi planlanan protokol kapsamında, Olam Progıda yıl boyu mesleki eğitim için Ordu Üniversitesi öğrencilerini kabul edecektir.  Ayrıca Olam Progıda ve Ordu Üniversitesi, birlikte ulusal ve uluslararası araştırma ve projeler üretmeyi ve bilimsel etkinlikler düzenlemeyi de hedefliyor.