Fındıkta Sürdürülebilirlik

Tarımı Yeniden Hayal Ediyoruz

Biz ofi’de Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı işimizin odak noktasına koyduk. Sadece doğru şeyi yapmak adına değil aynı zamanda açık ve net işimize faydalı olduğundan dolayı bu kararı verdik.

Bu, sürdürülebilirliğin “sahip olmak için güzel birşey” olmaktan çok işimizin odağında olan bir kavram haline geldiğini gösteriyor:

Bizim:

  • Artan nüfusun tarımsal üretimini, dünyanın kapasitesini genişletmeksizin artırmaya,
  • Satın aldıkları gıdaların etik olarak tedarik edildiğini bilmek isteyen tüketicilerin ve müşterilerin artan talebini karşılamaya,
  • Üreticilerin ve kırsal toplulukların özellikle genç kuşakların tarımı ve ilgili faaliyetleri, elverişli bir geçim kaynağı olarak görmelerini sağlamaya,
  • İklim değişikliği ve su kıtlığı gibi risklerimizi azaltmaya

Çalışanlarımızın günlük işlerine artı bir anlam katacak ilham vermeye ihtiyacımız var.

Sorumlu bir şekilde büyümek anlayışından yola çıkarak kurumsal amacımız olan “Küresel Tarımı Yeniden Hayal Ediyoruz” ile yolumuza devam ediyoruz. Bu çerçevede, 3 sonuç elde etmeyi hedefliyoruz:

Refah İçinde Yaşayan Üreticiler

Üreticilerin Refahının Arttırılması

Tarımın daha cazip ve elverişli olması adına insanların ve şirketlerin finansal olarak ödüllendirilmesi için çalışıyoruz.

Gelişen Toplumlar

Gelişen
Toplumlar

İnsanların daha iyi yaşaması için tarıma dayalı toplumlara katkı sağlıyoruz. Kadınların, çocukların, ve gençlerin zihinsel ve fiziksel gelişimi için sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz.

Doğayı Yeniden Üretiyoruz

Doğayı Yeniden Üretiyoruz

Endüstriyel tarımın, küçük ölçekli üreticilerin ve diğer kırsal ticaretin doğa ile iç içe yaşadığı bir dünya yaratmak için ekosistemleri ve toprağı yeniden üretiyoruz.

İşimizi etik, sosyal açıdan sorumlu ve çevresel açıdan sürdürülebilir bir şekilde yürütmek, ofi'nin uzun yıllardır devam eden stratejisinin bir parçasıdır. Bununla birlikte, paydaşlarımızın sorumlu bir şekilde büyümenin sadece bir sürdürülebilirlik girişimi olmadığını anlamaları önemlidir.

Sorumlu bir şekilde büyümek, kârlı büyümenin etik, sosyal açıdan sorumlu ve çevresel açıdan sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamayı amaçlar. Üç destekleyici sütundan da görülebileceği gibi, sorumlu bir şekilde büyümek sadece çevreyi korumak ve üreticileri ve toplulukları desteklemek anlamına gelmez. Güçlü risk yönetimi ve yönetişimi olan sağlam bir iş modeline sahip olmak gibi ticari faktörleri de dahil ederek yatırımcılarımızı, hissedarlarımızı ve çalışanlarımızı koruyoruz; bu da üreticilerimiz, tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz için esnek ve sürdürülebilir bir iş yaptığımız anlamına geliyor.

Sürdürülebilirlik stratejimiz bu nedenle, öncelikli olarak sosyal ve çevresel sütunlara odaklanarak, sorumlu bir şekilde büyümek çerçevesinde yürütülmektedir.

Fındık Yolu Dokümanını İndir Faaliyet Raporu

Projeler

İyi Tarım Uygulamaları Programı
16 Temmuz 2018

İyi Tarım Uygulamaları Programı

Tarımda sürdürülebilirlik ve izlenebilirliğin sağlandığı, Biyoçeşitlilik ve çevre korumasını hedefleyen, Gıda güvenliği ve kalitenin artırılması, İnsan ve hayvan sağlığını önemseyen...

Detaylı Bilgi
Biyolojik, Ekolojik, Organik Tarım Nedir?
16 Temmuz 2018

Biyolojik, Ekolojik, Organik Tarım Nedir?

Üretimde insan sağlığı için zararlı olan kimyasal gübre ve ilaçları kullanmadan, bu ihtisas üretimi için izin verilen girdilerle yapılan üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve...

Detaylı Bilgi
ofi Yaz Okulları Projesi

ofi Yaz Okulları Projesi

Çocukların bahçelerde olmasını değil okulda olmasını desteklemekte ve “Bahçeye değil, okula!” anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı...

Detaylı Bilgi
Tüm Projeleri Gör